Silverlab ionic+ koloidní stříbro
Koloidní stříbro je silná, širokospektrální a přírodní antimikrobiální látka, které se používá již od starověku, díky jeho netoxické povaze pro lidský organismus v nízkých koncentracích. Účinně eliminuje více než 650 bakterií, plísní a hub, jak uvádí řada recenzovaných studií. Je to také uznávané a silné protizánětlivé činidlo. Navíc vykazuje regenerační vlastnosti, které mu umožňují usnadňovat hojení. Další informace naleznete ve vědeckých pracích v dolní části této stránky, které dokládají studie.
OptimLife Organics
OptimLife Organics Rooibos čaj se pěstuje v majestátných horách oblasti Cedarberg v Jižní Africe. Náš čaj je přirozeně sušený teplým africkým sluncem, má bohatou barvu, teplou aromatickou vůni a sladkou, přirozenou chuť. Rooibos, proslulý svými wellness vlastnostmi, je přirozeně bez kofeinu a obsahuje polyfenolové antioxidanty.
Zdraví
Cítit se lépe není žádnou vědou
Po mnoho let byly roztoky stříbra účinně používány v lékařství a roztoky stříbra byly od 20. let 20. století schváleny FDA pro použití jako antibakteriální činidla. Bezpečnost používání stříbrných roztoků byla v minulosti sporná. Pokud jsou však stříbrné roztoky vyráběny ve správném prostředí a podle správných specifikací, bezpečnost produktu je pak zaručena.
· Starověké kultury Řecka, Říma, Fénicie a Makedonie se spoléhaly mimo jiné na stříbro k udržení svého zdraví.
· Kolem roku 400 př. n. l. Hippokrates „otec medicíny“ učil, že stříbro podporuje proces hojení.
· Během středověku používali Evropané z vyšších společenských tříd stříbrné nádobí a poháry, k zajištění zdravotní bezpečnost jejich jídla a vody.
· Stříbro lemovalo vodní plavidla armád cara Alexandra, když bojovaly s Napoleonem.
· Na časech Divokého Západu bylo běžnou praxí vhazovat stříbrné mince do sudů s pitnou vodou, aby se voda nezkazila.
· Dříve se stříbrná mince umisťovala na pupek novorozenci po přestřižení pupeční šňůry, aby se zabránilo infekci..
· eště ve 30. letech 20. století bylo koloidní stříbro častou volbou lékařů pro posílení imunitního systému a podporu přirozeného procesu hojení těla.
· NASA používá stříbro v systémech čištění vody raketoplánů a vesmírných stanic.
· Až do 70. let se chirurgické vybavení vyrábělo ze stříbra.
· Stříbro bylo nejdůležitější antimikrobiální činidlo dostupné před zavedením antibiotik.
· Díky častým případům rezistence na antibiotika se obnovil zájem o terapeutické přínosy koloidního stříbra.
· Další informace týkající se historie koloidního stříbra jsou k dispozici ve vědeckých materiálech okazovaných na této stránce.
Toto je vědecká zpráva o bezpečnosti a účinnosti iontového koloidního stříbra v koncentracích pod 25 ppm od Iana McQueena (upraveno 1. června 2012).
Lidstvo v průběhu let těžilo z léčivých vlastností koloidního stříbra (CS), někteří farmaceutové se naučili jej vyrábět, a otevřeli malé podniky pro jeho výrobu a prodej. Velké farmaceutické společnosti však nepovažovaly koloidní stříbro za životaschopný produkt kvůli jeho dlouhé historii a následným potížím s patentováním.
Navzdory jeho prokázanému použití jako antimikrobiálního činidla většina výrobců a distributorů koloidního stříbra jen málo nebo vůbec nerozumí zákonům, jimiž se řídí farmaceutický průmysl, a činí výstřední a nepodložená tvrzení o různých verzích produktu, pro která nemohou poskytnout důkazy nebo důkazy, když jsou napadeni. udělat to tak. Dalším (a možná více znepokojivým) aspektem je, že většina výrobců CS neví, co vyrábí. Internetové šetření za účelem zjištění používaných výrobních metod odhalilo, že jedna společnost například vyráběla CS umístěním dvou stříbrných elektrod do roztoku a poté mezi elektrodami vedl nízkonapěťový elektrický proud. Poté ve své reklamě tvrdila, že výrobek není vyráběn elektrolytickým procesem. Taková prohlášení si nezískají respekt příslušných vědců, lékárníků nebo hlavních řídících orgánů, jako je Food and Drug Administration (FDA), Therapeutic Goods Administration (TGA) nebo Medicines Control Council of SA (MCC).
Pojem „koloidní stříbro“ zahrnuje širokou škálu přípravků na bázi stříbra v koncentraci od 5 ppm (částic na milion) do 750 000 ppm. Ty mohou být vyrobeny elektrolyticky nebo chemicky a některé silné roztoky mohou být škodlivé. Mnohé obsahují žíravý dusičnan stříbrný, což by mohlo vysvětlit neochotu některých lékařů používat CS, protože jej spojují s vysoce pevnými sloučeninami stříbra. Bez ohledu na to jsou produkty obsahující vysoké koncentrace stříbra registrovány jako plánované léky u FDA a MCC. Tato zpráva je založena na iontovém koloidním stříbře o koncentraci nižší než 25 ppm.
Některé produkty prodávané jako koloidní stříbro jsou produkty iontového stříbra a nikoli pravé koloidy, z nichž nejběžnější jsou hydroxid stříbrný a oxid stříbrný. Někteří výrobci tvrdili, že nevyráběli hydroxid stříbrný a že jejich roztok sestával pouze z čistých iontů stříbra+ a destilované vody, což vyvolává otázku: co vyvažuje kladný (+) náboj iontů stříbra+?
Je možné vyrábět pravé koloidy, z nichž nejčastější je chlorid stříbrný. Chlorid stříbrný má sice terapeutickou hodnotu, ale je nestabilní a do tří dnů se asi 98,4 % stříbra vyvločkuje a usadí na dně nádoby. Jiné údajně „čisté“ stříbrné produkty potřebují chelatační činidlo nebo gel, který je udrží v suspenzi, což často brání pohyblivosti iontů stříbra. Shluky neiontových částic stříbra tvoří také koloidy.
Z pozorování a testů in vitro se pravé koloidní a iontové stříbro ukázalo jako terapeuticky prospěšné a je známo, že mnoho produktů obsahuje oba typy stříbra.
Koloidní stříbro Silverlab se vyrábí podle principu Hippokratovy přísahy, že přípravky jsou předepisovány pro dobro pacientů a jsou založeny na schopnostech a úsudku, aniž bych chtěl někomu ublížit: „Napiš léky pro dobro svých pacientů, podle svých schopností, a svým úsudkem nikdy nikomu neubližuj.“
Úplný vědecký název iontového koloidního stříbra Silverlab je elektricky izolovaný hydrosol iontového stříbra, a je vyroben pomocí jedinečné, specializované elektrolytické metody. Je to ve vodě rozpustný roztok iontového stříbra s koncentrací od méně než 0,1 ppm do 25 ppm a není vázán na jiné chemikálie nebo proteiny. Silverlab koloidní stříbro se vyrábí jako 18 ppm a jeho nízká koncentrace stříbra, silné vlastnosti (oligodynamické) a nulová žíravost (toxicita) jej činí naprosto bezpečným.
Antimikrobiální činidlo v produktu je známé jako volné ionty stříbra. K dosažení tohoto efektu musí být ionty stříbra dostupné v roztoku na mikrobiálním povrchu. Účinnost závisí na vhodné koncentraci těchto iontů. Zdá se, že ionty stříbra okamžitě zabíjejí patogenní mikroorganismy blokováním dýchacího enzymového systému (produkce energie) a také změnou mikrobní DNA a buněčné stěny. Zdá se také, že blokují receptory T lymfocytů (TCR) na viru HIV a zabraňují rozpadu HIV RNA.Toxicita, bezpečnost, účinnost a farmakologie koloidního stříbra
Níže uvedené úryvky jsou převzaty z důvěryhodných zdrojů dostupných státním institucím. Názvy zdrojů jsou uvedeny v části Referenční poznámky na konci článku.
Toxicita
Nežádoucí účinky: příznaky otravy vyplývají z žíravé a žíravé povahy dusičnanu stříbrného. 75% (místo 1%) roztoku dusičnanu stříbrného aplikovaného omylem novorozencům měl špatný účinek. [8] (ref. 1) Výsledky neodhalily žádné klinické abnormality, makropatologické abnormality nebo mikropatologické abnormality v žádné z testovaných skupin. Během studií neuhynula žádná zvířata.[9] (Ref. 2) Ve vodě, v koncentracích dostatečných pro baktericidní aktivitu, stříbro neuděluje chuť, barvu ani vůni a nemá žádné zjevné škodlivé účinky na buňky savců. (Ref. 3) Pozorovaný kritický účinek je pouze kosmetický, bez souvisejících nepříznivých zdravotních účinků. Argyrie, kritický účinek, na kterém je založena RfD (orální referenční dávka) pro stříbro, se vyskytuje při úrovních expozice mnohem nižších, než jaké jsou spojeny s jinými účinky stříbra. Nejsou známy žádné závažné toxické reakce. Argyrie je jediný uznávaný účinek stříbra a je charakterizován pouze jako kosmetický problém. Podle zprávy EPA IRIS vyžaduje k manifestaci Argyrie nahromadění 2-4 g stříbra. Zpráva předpokládá orální retenční faktor 0,04, což znamená, že zadrží 4 % požitého stříbra. Své hodnocení založili na celkovém příjmu 25 g stříbra během života 70 kg muže se 4% retencí, což vedlo k 1 g celkového tělesného stříbra po 70 letech.[10] Na základě toho určili RfD nebo denní referenční dávku jako 0,014 mg/kg/den pro 70 kg muže, což odpovídá 98 mikrogramům/den pro 70 kg muže. (Ref. 4)
Farmakologie
Pozorování EFTEM prokázala, že iont stříbra snadno infiltruje vnitřek E. coli, na rozdíl od rané hypotézy, že zpočátku sídlí v oblasti buněčné membrány. Kromě toho 2-DE a MALDI-TOF MS ukázaly, že exprese proteinu ribozomální podjednotky, stejně jako některých dalších enzymů a proteinů, je ovlivněna iontem stříbra. Současné výsledky poprvé ukazují, že jednou z hlavních baktericidních funkcí stříbra je jeho interakce s ribozomem a následná inhibice exprese enzymů a proteinů nezbytných pro produkci ATP. (Ref. 28) Lékařská literatura ukazuje, že různé viry byly úspěšně léčeny léky na bázi stříbra. Avšak „soli stříbra“ a/nebo méně kvalitní přípravky stříbra postrádají biologickou dostupnost, obsah aktivního stříbra a bezpečnost, které jsou potřebné k tomu, aby byly účinné. Eelektrolyticky vyráběný oligodynamický Ag+ však nabízí výrazné výhody a všestrannost použití oproti starším technologiím. Díky mnohem menším částicím o velikosti menší než nanometr, většímu elektrickému potenciálu a nižším koncentracím je biologicky dostupnější než jiné přípravky. Účinnost proti koronaviru souvisejícímu se SARS může být například zvýšena, když je inhalován nebulizovaný Ag+. Tím by se mělo dosáhnout rychlého snížení virové zátěže, zejména v raných stádiích. Navíc není známa toxicita pro oligodynamický Ag+ u lidí. Zdá se, že jediný známý mechanismus rezistence nehraje žádnou roli, nehledě na proměnlivost koronaviru. Proto nelze očekávat žádnou funkční bariéru pro virotoxické účinky oligodynamického Ag+, bez ohledu na rychlost nebo rozmanitost mutací. Stejně jako bakterie a houby mohou mít infekční virové organismy mnohonásobnou citlivost při setkání s oligodynamickým Ag+. Na druhé straně důkazy naznačují, že oligodynamický Ag+ nebude interferovat s normální aktivitou bílých krvinek (WBC) a může dokonce zvýšit aktivitu WBC. Feng a kol. dospěli k závěru, že oligodynamický Ag+ nabízí výrazné imunitní výhody díky své schopnosti zasahovat do vybraných bakterií třemi klíčovými způsoby téměř současně. Centrální pro všechny tři je schopnost oligodynamického Ag+ denaturovat (trvalá inaktivace závislá na dávce) esenciální proteiny a DNA mikroorganismů. Jeden typ esenciálního proteinu udržuje integritu buněčné membrány a hranic. Jakmile se membrána stane nestabilní, buňky začnou praskat. Zároveň nejmenší velikosti Ag+ mohou snadněji pronikat membránovými póry bakterií. Jakmile dojde k průniku, životně důležité enzymové reakce řídící buněčný metabolismus se částečně nebo úplně zastaví. Jak stříbro dále proniká do nejvnitřnějších výklenků buňky, genetické stavební bloky (nukleové kyseliny) zárodků jsou paralyzovány, což ukončí schopnost vetřelců replikovat se. Dodání aktivního Ag+ je klíčem k úspěchu. Za předpokladu, že je uskutečněno dodávání oligodynamického Ag+ do virových ložisek, je účinná dávka čistého oligodynamického Ag+ v podstatě lékařsky neškodná pro lidské buňky. Jak Berger a kol. bylo zjištěno, že oligodynamický Ag+ generovaný elektricky v oblasti cílové tkáně je velmi účinný imunitní zásah při nízkých koncentracích, ale zdá se, že nezpůsobuje žádné poškození normálním savčím buňkám. (Ref. 30) Koloidní stříbro bylo na počátku 20. století hojně využíváno v lékařské praxi, například jako germicidní prostředek v nemocnicích. Prestižní lékařské časopisy popisovaly účinnost koloidních disperzí stříbra jako baktericidů bez nežádoucích nevýhod. Například v roce 1918 se v časopise Lancet objevil článek T. H. Andersona-Wellse, který uvádí, že přípravek z koloidního stříbra byl „použit nitrožilně … bez jakéhokoli podráždění ledvin a bez pigmentace kůže“. Užívání takového léku, který se zdál být účinný i bezpečný, v době antibiotik pokleslo na oblibě, i když jej mnozí lékaři nadále předepisovali jako nosní kapky proti nachlazení a alergiím nebo jako oční kapky k léčbě očních infekcí. V poslední době si opět získala oblibu jako „alternativní“ lék proti řadě patologií a nemocí.
Reference
1. Martindale Pharmacopeia, 34th edition, p. 1746.
2. Daan Goosen, ’90-day toxicity study performed on Sprague rats at a dose of 14ml/kg per day with 18 ppm ionic colloidal silver manufactured by Silverlab Colloidal Silver,’ La-Bio Research, Tshwane University of Technology, 30 April 2009.
3. Michael A. Butkis, Michael P. Labare, Jeffrey A. Starke, King Moon and Mark Talbot, ‘Use of Aqueous Silver to Enhance Inactivation of Coliphage MS-2 by UV Disinfection,’ Applied and Environmental Microbiology, May 2004, Vol. 70, pp. 2848-2853.
4. US Environmental Protection Agency, Integrated Risk Information System, Silver (CASRN 7440-22-4), last revised 12 January 1996.
5. Wikipedia, Heavy metals (chemistry), accessed 18 October 2010.
6. Wikipedia, Toxic metals, accessed 18 October 2010.
7. American Biotec Labs.
8.World Health Organisation, ‘Silver in Drinking-water – Background document for development of WHO Guidelines for Drinking-water Quality,’ Geneva (2003).
9. Professor Helen R. Buckley PhD, School of Medicine, Temple University, 2 February 1995.
11. FDA, Public Health Service, Centre for Drug Evaluation and Research, File F99-22589, 3 November 1999.
12. South African Bureau of Standards Commercial, ‘Bioburden Level Determination performed on Ionic Colloidal Silver 19 ppm,’ (November 2005).
13. South African Bureau of Standards Commercial, ‘Sterility of Ionic Colloidal Silver 19 ppm,’ (October 2005).
14. Ian McQueen, IDM Laboratory & Engineering Services, ‘Effects of Silverlab Ionised Silver 18 ppm on a variety of Probiotic Bacteria,’ (May 2010).
15. Vinny Pinto, ‘Effects of Ionic Colloidal Silver on Probiotic, life-giving microbes,’ Fermentation with Syntropic Anti–oxidative Microbes (2004).
16. Yoshinobu Matsumura, Kuniaki Yoshikata, Shin-ichi Kunisaki and Tetsuaki Tsuchido, ‘Mode of Bactericidal Action of Silver Zeolite and its comparison with that of Silver Nitrate,’ Applied and Environmental Microbiology (July 2003), Vol. 69 (7), pp. 4278-4281.
17. Belinda Galeano, Emily Korff and Wayne L. Nicholson, ‘Inactivation of Vegetative Cells, of Bacillus anthrasis, B. cereus, and B. subtilis on Stainless Steel Surfaces Coated with an Antimicrobial Silver- and Zinc-Containing Zeolite Formulation, Applied and Environmental Microbiology (July 2003), Vol. 69, pp. 4329-4331.
18. Butkus, M.A. (US Military Academy), Labara, M.P. (US Military Academy) and Edling, L. (GeoTrans Inc., USA), ‘The efficacy of silver as a bactericidal agent: advantages, limitations and considerations for future use,’ Vol 1ss, pp. 407-415.
19. South African Bureau of Standards Commercial, ‘Minimum Inhibitory Concentration of Ionic Colloidal Silver 19 ppm,’ (December 2005).
20. N. Simonyeti, G. Simonyeti, F. Bougnoi and M. Scalzo, ‘Electrochemical Ag+ for Preservative Use,’ Applied and Environmental Microbiology (December 1992), Vol. 58, pp.3834-3836.
21. South African Bureau of Standards Commercial, ‘Effects of Ionic Colloidal Silver on Candida albicans,’ (December 2005).
22. Professor Patrick Bouic, ‘Effects of Ionised Silver 18 ppm on Candida albicans,’ Synexa Life Sciences (June 2007).
23. Dean, W. et al, ‘Reduction of Viral Load in Aids Patients with Intravenous Mild Silver Protein: 3 Case Studies,’ Clinical Practice of Alternative Medicine (2001).
24. Professor Patrick Bouic, ‘Effects of Ionised Silver 18 ppm on 2 Melanoma cell lines,’ Synexa Life Sciences (July 2007).
25. Professor Patrick Bouic, ‘Effects of Ionised Silver 18 ppm on 4 cancer types and PBMCs,’ Synexa Life Sciences (July 2007).
26. Professor Patrick Bouic, ‘Anti-inflammatory activity of Ionised Silver 18 ppm,’ Synexa Life Sciences (July 2007).
27. Woo Kyung Jung, Hye Cheong Koo, Ki Woo Kim, Sook Shin, So Hyun Kim and Yong Ho Park, ‘Antibacterial Activity and Mechanism of Action of the Silver Ion in Staphylococcus aureus and Escherichia coli,’ Applied and Environmental Microbiology (April 2008), Vol. 74, pp. 2171-2178.
28. Nadia Silvestry-Rodriguez, Kelly R. Bright, Donald C. Slack, Donald R. Uhlmann and Charles P. Gerba, ‘ Silver as a Residual Disinfectant to Prevent Biofilm Formation in Water Distribution Systems,’ Applied and Environmental Microbiology (March 2008), Vol. 74, pp. 1639-1641.
29. Mikihiro Yamanaka, Keita Hara and Jun Kudo, ‘Bactericidal Actions of a Silver Ion Solution on Escherichia coli, Studied by Energy-Filtering Transmission Electron Microscopy and Proteomic Analysis, Applied and Environmental Biology (November 2005), Vol. 71, pp. 7589-7593.
30. John Marshall Dudley, ‘The Chemical and Physical Basis of the Therapeutic Value of colloidal forms of silver,’ from a colloidal silver research paper.
31. Eric J. Rentz, DO COMM CNMO, ‘Viral pathogens and Severe Acute Respiratory Syndrome: Oligodynamic Ag+ for Direct Immune Intervention,’ Journal of Nutritional & Environmental Medicine (June 2003), Vol. 13 (2), pp. 109-118.
32. John Barltrop, MA PhD DSc and Dr R.C. Renlund, ‘Toxicity of Mild Silver Protein,’ 27 January 1995.
33. Agency for Toxic Substances & Disease Registry, US Public Health Service, Toxicological Profile for Silver (December 1990).
Foot Notes
[1] As manufactured and distributed by Silverlab and also generally referred to as Electrolytically Isolated Silver (EIS), Oligodynamic Silver, Hydrosol of Silver, Nano Silver, Positively Charged Ionic Silver or Colloidal Silver.
[2] Published 25 October 2010.
[3] For generations silver has been used for its antimicrobial properties to prevent and treat a variety of diseases, most notably infections. The Food and Drug Administration has approved silver solutions since the 1920s for use as antibacterial agents.
[4] Denotes parts of silver per million parts of water.
[5] The Hippocratic Oath is an oath taken by doctors swearing to practice medicine ethically. It is widely believed to have been written by Hippocrates, traditionally regarded as the father of western medicine, in the late 5th century BC.
[6] Oligodynamic – powerful in small quantities.
[7] As Silverlab Ionic Colloidal Silver is classified as a complementary medicine, the company makes no strong medical claims for its efficacy, stating frequently on its packaging ‘may help with. . .’ But this should not be construed the company suggests the product is ineffective.
[8] A 1% solution is equivalent to 10 000 ppm, and a 75% solution is equivalent to 750 000 ppm.
[9] Taken from a 90-day study performed on Sprague rats at a dose of 14ml/kg per day using Silverlab 18 ppm CS, which is equivalent to a 71 kg person drinking 90 litres of CS over a 3-month period.
[10] To reach 1 gm of accumulated CS, one must consume 1 388 litres of Silverlab Colloidal Silver at 18 ppm, which would place one at around a quarter of the way to the 2-4 g maximum. By contrast, only 2.5 litres of a 1% (10 000 ppm) solution would take a 70 kg man to the same level of retained silver. The World Health Organisation (WHO) conservatively recommends not more than 10 g total intake in a lifetime, equivalent to 555 litres of 18 ppm colloidal silver.
[11] ‘Silver preparation. . . effective in inhibiting and killing strains of candida albicans and cryptococcus neoformans from 0.7 ppm in vitro.’ Professor Helen R Buckley, School of Medicine, Temple University, 2 February 1995.
[12] Equal to 1.142 parts of silver per million parts of water – or ppm.
[13] Effective Microorganisms are a mixture of probiotic microbes including lactic acid bacteria, actinomycetes and phototropic non-sulphur bacteria.
[14] The only side effect would be symptoms of detoxification that may include headache and sluggishness in the body for a few days. This effect is known as the Jarisch Herxheimer Reaction.
Zhruba před 80 lety obsahovala půda více stříbra než dnes, které ničilo houby, bakterie a viry, a tím předcházelo infekčním chorobám. Dnes je stříbro v půdě vyčerpáno, protože živočišný a kuchyňský odpad se již nevracejí do zemědělské půdy. Navíc jsou infekční organismy nyní mnohem odolnější vůči antibiotikům na předpis. Nemají však žádnou odolnost vůči stříbru.
Zadusí špatné buňky
Jedinečnou vlastností koloidního stříbra je, že je toxické pro jednobuněčné organismy (včetně bakterií, virů a hub). Bakterie jsou jednobuněčné organismy. Nemají plíce, a tak jejich přežití závisí na připojení se ke specifickým enzymům, aby získaly kyslík, který potřebují k životu a replikaci. Stříbro působí na tyto enzymy a zabraňuje bakteriím dýchat, a proto je v podstatě dusí.
Koloidní stříbro obnovuje dobré buňky
Podle Dr. Roberta Beckera z Syracuse Medical University, koloidní stříbro stimuluje růst poškozených buněk. Roztok iontů stříbra v čisté vodě zabíjí bakterie, plísně a viry rychle (4-6 minut v ranách) bez nepříznivých účinků kdekoli na lidském těle. Na rozdíl od antibiotik na předpis také nevymýtí mikrobiomy.
Koloidní stříbro urychluje hojení
Jednou z mnoha výhod koloidního stříbra je, že pomáhá s procesy hojení lidské tkáně. To je důvod, proč je tak prospěšný při léčbě popálenin, řezných ran a odřenin.
Koloidní stříbro bojuje proti infekci a snižuje zánětlivost
Koloidní stříbro je známé silným protizánětlivým účinkem. Vědci z National Institute of Health (NIH) studovali účinky na zánět po podání koloidního stříbra. Zjistili, že zanícená kůže prasat léčených koloidním stříbrem zaznamenala téměř normální kůži po 72 hodinách, zatímco ostatní léčené skupiny neléčené stříbrem zůstaly zanícené.
Zde je seznam použití koloidního stříbra na základě doporučení různých lidí z celého světa, kterým bylo koloidní stříbro prospěšné ve svém životě:
První pomoc
· Nastříkejte koloidní stříbro na popáleniny; podporuje proces hojení a snižuje tvorbu jizev.
· Používejte koloidní stříbro lokálně na dermatitidu, ekzémy, řezné rány, rány, odřeniny, vyrážky, spáleniny od slunce, škrábance od žiletky, modřiny a obvazy.
· Nastříkejte koloidní stříbro na náplasti; usnadní hojení ran.
· Používejte koloidní stříbro na pomoc při léčbě akné.
· Může pomoci při onemocnění očí, uší a nosu.
· Redukuje bakterie hluboko v krku a na zadní straně jazyka, čímž pomáhá při zápachu z úst, zubnímu kazu a vředům v ústech.
· Namočte zubní protézy, abyste snížili počet mikrobů.
· Vynikající na plenky a plenkovou vyrážku.
· Snižte výskyt lupů, lupénky, kožních vyrážek atd.
· Nastříkejte do bot, mezi prsty, mezi nohy, abyste zastavili většinu svědění kůže, atletické nohy, plísně a svědění.
· Pravidelně stříkejte dovnitř obuvi, náramků a rukavic a pod nehty.
Sterilizace/čištění
Bezpečně sterilizuje cokoli od zubních kartáčků po chirurgické nástroje.
Dezinfekce
· Nastříkejte na odpadky, abyste zabránili hnilobnému zápachu.
· Používejte jako sprej na toaletu.
· Zamlžte kuchyňské houby, utěrky, prkénka k odstranění bakterií E. Coli 0157:H7 a salmonely, abyste zabránili otravě jídlem, zánětům trávicího traktu a infekcím genitálního traktu.
· Nastříkejte vnitřky chladničky, mrazničky a přihrádky na potraviny.
· Zastavte plíseň a hnilobu dřeva.
· Přidejte do vodou ředitelných barev, tapet, myček, čisticích a mopovacích roztoků atd.
· Nastříkejte podestýlku pro domácí mazlíčky a nechte zaschnout.
· Před výměnou nastříkejte na obsah otevřených nádob na džem, želé a koření a na vnitřní víčka.
· Po vyčištění nastříkejte filtry klimatizace.
· Otřete vzduchové kanály a otvory, abyste zabránili množení bakterií.
· Používejte ve vodě na závěrečné máchání a vždy před zabalením a uschováním sezónního oblečení. Vlhké oblečení nebo ručníky a žínky nebudou kyselé ani plesnivět.
· Eliminujte nežádoucí mikroorganismy v půdách a hydroponických systémech.
· Postřikujte listy rostlin, abyste zastavili houby, plísně, hnilobu a většinu chorob rostlin.
· Ošetřete bazény, fontány, zvlhčovače, jacuzzi, vířivky, vany, myčky nádobí, recirkulační vodu z chladicích věží, koupele na nohy v tělocvičně a koupelnové a sprchové předložky.
· Ošetřete sprchové kouty, vany, fonty, žlaby pro napájení zvířat, holicí strojky, abyste se vyhnuli obchodování s choroboplodnými zárodky.
· Lidské a zvířecí šampony se stávají s koloidním stříbrem dezinfekčními prostředky.
· Zabraňte plesnivění koberců, závěsů, tapet.
· Otřete náustky telefonu, zástěny dýmek, sluchátka, sluchadla, obroučky brýlí, kartáče na vlasy, hřebeny, lufy.
· Nastříkejte záchodová sedátka, mísy, dlaždicové podlahy, umyvadla, pisoáry, kliky k dezinfekci.
· Odstraňte přetrvávající zápach postřikem
· Opláchněte povlaky na polštáře, prostěradla, ručníky a ložní prádlo.
Konzervace
· Přidejte při konzervování, zavařování, stáčení.
· Přidejte do mléka, abyste oddálili kažení, kvašení, kažení nebo srážení. Než existovaly ledničky, dávala se stříbrná mince do láhve mléka, aby vydržela.
· Ovoce a zeleninu před uskladněním nebo použitím opláchněte.
· Smíchejte do nádob na zvlhčení poštovních známek, obálky a pásky, nádoby na barvu a pastu, abyste zabránili růstu bakterií, zápachu, znehodnocení nebo kyselení.
· Přidejte 5ml koloidního stříbra do květin a vydrží 2-3x déle.